Вирощування арахісу

Селекційна наука пішла настільки далеко, що сьогодні є можливість вирощувати різні рослини в невластивому для них кліматі. Наприклад, на території нашої країни з успіхом культивується арахіс. Тепер це не фантастика, а бистроразвівающийся і прибутковий бізнес.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Якщо підприємець планує вирощувати арахіс у великих масштабах і домогтися максимально оперативної окупності вкладень, то варто подумати про оренду великій території в 40, а то і 50 гектарів. Звичайно, стартовий капітал повинен бути значним, але кінцеві результати того варті.

Арахісові плантації можна створювати не тільки в південних, але і в центральних регіонах Росії. Для цього відмінно підходить сорт під назвою Arāchis hypogaēa (арахіс культурний). Головна цінність цієї рослини, звичайно, в горіхах, які визрівають під землею. Але і зелена частина арахісу може приносити прибуток — її з успіхом використовують у тваринництві в якості поживного корму.

Період вегетації у цього представника фауни досить тривалий — до 160 днів, тому жителям північних районів країни цей бізнес поки не доступний. Хоча все відносно: тепличні господарства ніхто не відміняв, і при бажанні можна виростити арахіс в холодному кліматі. До ґрунті насіння особливих вимог не пред’являє, але встановлено, що посівний матеріал спочатку реагує на відтінок землі, в якій зростає. Якщо грунт світла, то і арахісове масло виходить таким же, якщо темна, то масло буде темним. Останнім менше цінується на ринку, і це потрібно враховувати при пошуку територій під засів.

На 1 гектар землі потрібно близько 50 кг насіння. Оцінюються вони, в середньому, в 120 руб./кг. тобто, щоб засіяти 50 гектарів грунту, доведеться витратити на насіння 300 000 рублів. Перед посадкою арахіс трохи пророщують. Врожайність цієї культури становить приблизно 0,5 т/га. З 50 гектарів збирають до 75 тонн горіхів. Якщо реалізувати урожай за закупівельною ціною, можна одержати 9 000 000 рублів. Набагато більш високих доходів можна домогтися, якщо самостійно фасувати і упаковувати горіхи, як сьогодні роблять багато фермерів. У будь-якому випадку, вирощування арахісу — проект дуже вигідний, і цей вид діяльності неодмінно варто спробувати підприємцю, який мріє розвиватися в галузі сільського господарства.

Share your thoughts