Вирощування айви

Дослідження показують, що вкладення в бізнес з вирощування айви є одними з найбільш перспективних сьогодні. Попит на цю фруктову культуру і саджанці зростає величезними темпами.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

На території в 1 гектар комфортно розмістяться до 1250 айвовий саджанців. Одне деревце коштує не менше 150 рублів. Тобто на посадковий матеріал для плантації заявлених розмірів піде близько 188 000 рублів. Також у бізнес-план потрібно включити витрати на обробку землі та добрива.

Молоді насадження почнуть приносити плоди приблизно через 3 роки після їх посадки. З гектара п’ятирічних дерев реально зібрати до 30 000 кг врожаю. Оптом таку кількість фруктів можна продати за ціною в 70 рублів за кілограм, отримавши більше 2 мільйонів рублів.

Айва любить вологу, тому необхідно сконструювати зрошувальну систему. Самі плоди збирати дуже легко, зберігаються вони в прохолоді довго, так що можна не боятися збитків при правильному підході до реалізації проекту.

Продавати айву можна у свіжому вигляді, але значного збільшення прибутку реально досягти, якщо організувати власне невелике виробництво варення, вина, соку, цукатів і т. д. Якщо поруч з плантацією облаштувати пасіку, то можна отримувати смачний мед. У будь-якому разі, всі витрати можна окупити вже у перший рік плодоношення.

Share your thoughts