Виробництво згущеного молока

Згущене молоко — улюблений багатьма продукт, смак якого запам’ятовується з самого дитинства. Попит на цей продукт в нашій країні дуже високий, і досвідчені фахівці у сфері бізнесу вважають, що виробництво згущеного молока здатне стати відмінним джерелом стабільного доходу для підприємців-початківців. Націлитися потрібно, в першу чергу, на оптовиків, але і роздрібних покупців відкидати не варто.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Потрібно розуміти, що якісна згущене молоко виготовляється по особливому державному стандарту. Згідно ГОСТ, цей продукт повинні входити тільки вершки, цукор, молоко і вода. Невеликі відступи від цього списку припустимі, наприклад, дозволено додавати до складу окислювачі (аскорбінову кислоту), стабілізатори, частку рослинних жирів. Звичайно, таке згущене молоко має високу собівартість, тому сучасні виробники все частіше вважають за краще економити, замінюючи незбиране молоко сухе і розбавляючи складу всілякими «принадами» хімпрому. Таким чином, смакові якості продукту знижуються прямо пропорційно його собівартості.

Автоматизована виробнича лінія високої потужності коштує не менше 3,5 мільйона рублів. Таке обладнання доцільно купувати, якщо планується великомасштабне виробництво. Для більш дрібного підприємництва достатньо придбати установку за 400-500 тисяч рублів.

Натуральне згущене молоко, виготовлене за ДСТУ, досить швидко окупає себе, але великих партій на початковому етапі випускати не варто. Подбайте про налагодження каналів збуту, проведіть грамотну рекламну кампанію, уявляйте свій продукт на тематичних виставках і ярмарках. З зростанням популярності бренду можна буде подумати про збільшення виробничих потужностей.

Share your thoughts