Виробництво виробів з кришталю

Кришталь у всі часи цінується за красу і витонченість. Колись мати в будинку кришталевий посуд вважалося розкішшю. Сьогодні найбільшою популярністю користується сувенірна продукція з кришталю. На виробництві таких виробів можна побудувати прибутковий бізнес.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Вихід бізнесмена-початківця на кришталевий ринок не можна назвати складним — конкуренція не надто висока, особливо, якщо говорити про штучному виробництві. Навіть якщо планується робота, в основному, за індивідуальними замовленнями, потрібно досить просторе приміщення, щоб була можливість розмістити великогабаритне обладнання.

Кришталь може бути натуральним (гірських) і штучним. Перший вважається дуже дорогим матеріалом, тому більше підходить для виготовлення штучних товарів. Другий же виробляють на заводах зі скла, додаючи до його складу особливі речовини для поліпшення світлопереломлювання. Для початку чітко визначитеся з різновидами сировини, які ви будете використовувати, і укладіть договори з постачальниками.

Обладнання теж може бути різним. Сьогодні існують особливі машини, які за допомогою лазера вміють робити гравіювання всередині цілісного кришталевого шматка. Виглядає це дуже оригінально та естетично, тому подібні вироби мають найбільшу цінність. Але для початку можна придбати верстати для виготовлення простої продукції. В такі верстати за допомогою комп’ютера завантажуються ескізи, і вони самі вирізають заготовку потрібної форми і гравірують її.

Особливу увагу приділіть штату співробітників. Обов’язково потрібно найняти грамотного дизайнера, особливо тоді, коли планується робота за індивідуальними проектами. Не обійтися і без майстрів-граверів. В даний час знайти дійсно досвідчених і талановитих фахівців непросто (кришталеве справа йде в минуле), тому не скупіться на заробітній платі.

Розміри стартового капіталу залежать від масштабів виробництва. Найпростіший лазерний гравер коштує близько 400 000 рублів. Високотехнологічні верстати для обробки кришталю оцінюються в кілька мільйонів рублів. Якщо провести якісну рекламну кампанію і налагодити канали збуту, то окупити інвестиції можна досить швидко. Рентабельність бізнесу оцінюється в 40-50%.

Share your thoughts