Виробництво виробів з бересту

З верхнього шару березової кори (берести) народні умільці виготовляють найрізноманітніші вироби, від посуду до взуття і письмового приладдя. Виготовлення унікальної берестяній сувенірної продукції може стати прибутковою ідеєю для домашнього бізнесу.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Для початку подбайте про заготівлю вихідного матеріалу. Для цих цілей підходить останній місяць весни і перший місяць літа. Видобуток берестяного сировини у великих масштабах вимагає наявності спеціального дозволу від обраного лісгоспу. З берести можна робити не тільки сувеніри, але й функціональні предмети інтер’єру та меблювання. Багато лісові господарства реалізують вже готову бересту. Орієнтовна вартість — 120 рублів за кг

Отримавши доступ до матеріалу, вивчіть всі тонкощі його обробки. Товщина берестяних стрічок для того чи іншого типу продукції різна. Для роботи майстру необхідно придбати комплект інструментів, що складається з набору для різьби по дереву, лінійок, ножиць, ножиков, циркуля, пробійників, затискачів, киянки і т. д. Також потрібні шаблони і клей.

Для збереження берести підходить сухе приміщення з гарною вентиляцією і скромним освітленням. В таких умовах матеріал зберігається роками і не втрачає своїх властивостей.

Асортимент товарів може бути найрізноманітнішим, але найбільшим попитом сьогодні користуються берестяні хлібниці, скриньки, скриньки, короби, прикраси. Повноцінне виробництво, обслуговуване вісьмома робітниками, здатне давати до 270 000 рублів на місяць, 120 000 рублів з яких — це чистий прибуток.

Знайти ринки збуту нескладно: пропонуйте товари сувенірних лавках і магазинах подарунків. Вироби берестяних фабрик обожнюють туристи, які традиційно привозять з поїздок пам’ятні сувеніри. Щоб знайти оптових покупців, обов’язково презентуйте готову продукцію на різноманітних ремісничих ярмарках. Якщо ваші вироби дійсно унікальні, якісні і привабливі, то покупець на них знайдеться завжди.

Share your thoughts