Виробництво вощини

Вощина — незамінний атрибут у бджолярської діяльності. Якщо у вашому регіоні досить розвинене бджільництво, то виробництво вощини може стати відмінним бізнес-починанням.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

По суті, вощина являє собою пористий лист воску. Технологію виготовлення не можна назвати надто трудомісткою. Спочатку віск розтоплюється, потім проціджують, потім з нього формуються листи, їх пресують, наносять відбиток, нарізають на певні розміри, сушать і упаковують. Основна сировина — це натуральний віск пасічний. Коштує він недешево, тому деякі виробники, щоб знизити витрати, додають в рецептуру 10-15% виробничого воску.

Мінімальний комплект обладнання складається з стерилізатора, стрічкової машини і вальцевого автомата. Останній може бути як електричним, так і ручним. Для виготовлення вощини в домашніх умовах відмінно підходить агрегат з ручним приводом, але якщо планується виробництво значних масштабів, то такий варіант відразу відмітається.

На закупівлю обладнання для повноцінного цеху піде не менше 500 000 рублів. Для його безперебійної роботи достатньо найняти пару співробітників.

Загальні витрати на закупівлю сировини, підготовку та «обмундирування» міні-заводу, залагодження всіх бюрократичних питань складуть близько 1,5 мільйона рублів. При налагоджених каналах збуту стартовий капітал можна повернути вже через 5-6 місяців.

Share your thoughts