Виробництво вітамінної гранульованої борошна з трави

Вітамінна трав’яне борошно та трав’яні гранули — один з найбільш затребуваних продуктів в сільському господарстві. На виробництві подібної продукції можна побудувати прибутковий бізнес.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Процес виготовлення трав’яних гранул ведеться в декілька етапів. Для початку потрібно підготувати сировину, тобто накосити траву. Потім її потрібно висушити, ретельно подрібнити і розфасувати. Вибір обладнання для виробництва досить широкий, все залежить від розмірів стартового капіталу.

Для створення гранул потрібно різнотрав’я. Підходять найрізноманітніші лугові трави, які використовуються для годівлі тварин. Гранулювання — процес досить швидкий, але обладнання коштує недешево — не менше 4 мільйонів рублів. Така лінія необхідна для виробництва у великих масштабах.

Якщо ви плануєте організувати невеликий цех, то доцільно придбати компактний верстат продуктивністю до 500 кг/год. Обслужити його може і один робочий, але найняти помічника все-таки варто. У такий невеликий лінії вартістю до 1 мільйона рублів є все, що потрібно: дробарка, конвеєр, охолоджувач, гранулятор, пакувальний агрегат.

Даний бізнес вкрай рентабельний. Собівартість 1 тонни трав’яний борошна не перевищує 4000 рублів. Оптом ж такий обсяг продукції реалізується вже через 13-15 тисяч рублів. Тобто навіть високі стартові вкладення можна окупити всього за сезон роботи.

Share your thoughts