Виробництво вати

Вата користується високим попитом завжди. Цей унікальний і недорогий матеріал застосовують як в промислових і побутових, так і в медичних цілях. Відкривши виробництво вати, можна отримати стабільно високий дохід.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Сфера використання вати безпосередньо залежить від матеріалу, з якого вона виготовляється. Вона затребувана в пакувальної, будівельної, текстильній, медичній галузях. Основне виробниче сировина — це коробочки сирцевої бавовни, які переробляють, очищають від домішок, що відбілюють. Можна купувати вже вибілений бавовна.

Якщо планується проводити стерильну медичну вату, потрібно придбати спеціальні стерилізуючі шафи і ультрафіолетові випромінювачі. Але слід розуміти, що для виготовлення такої продукції потрібно спеціальний дозвіл і ліцензія.

Площа виробничого цеху складе не менше 200 кв. м. На цій території розмістяться склади для сировини і готового товару. Перед закупівлею обладнання потрібно визначитися з асортиментом. Наприклад, автоматизована лінія, за допомогою якої можна виготовляти нестерильную рулонну вату, коштує близько 7 мільйонів рублів, додаткові агрегати для стерильної вати обійдуться ще в 2-2,5 мільйона.

Якщо планується велике виробництво, то і штат співробітників буде досить значним. В обов’язковому порядку потрібно найняти технолога, бухгалтера, 6-8 працівників цеху, 4 різноробочих, пакувальників та інших техслужащих. На їх заробітну плату буде йти близько 500 000 рублів щомісяця.

Сума стартового капіталу чимала — знадобиться близько 11 000 000 рублів. Виготовляючи позмінно 250 кг вати у годину, за 1 зміну цілком реально отримати 2,5 тонни продукції. Продаючи фасований по 250 гр. і упакований продукт за оптовою ціною 30 рублів, можна отримати понад 7 мільйонів рублів виручки. З урахуванням усіх витрат, терміни окупності становлять 20-22 місяця.

Share your thoughts