Виробництво ваніліну

Ванілін — популярна харчова добавка з приємним ароматом. Його застосовують не тільки в кулінарії, але і в парфумерної галузі, а також у фармацевтиці. Виробництво ваніліну здатне стати прибутковим починанням для молодих бізнесменів.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Статистика показує, що кількість натурального ваніліну, що виділяється з стручків ванілі, не покриває і половини споживчого попиту. Відсутню частку харчової добавки синтезують штучно. На прилавках магазинів можна зустріти кристалічний, порошкоподібний та рідкий ванілін. Технології виробництва кожного з них розрізняються, обладнання використовується теж різне. Тому з самого початку необхідно чітко визначити, який тип продукції ви плануєте виготовляти.

Щоб реалізувати проект, буде потрібно досить значний стартовий капітал. Організація виробництва аналога натуральної ванілі обійдеться в 10-20 мільйонів рублів (в залежності від виду вихідної сировини, технологічних особливостей і комплектації виробничої лінії). Щоб отримати значний дохід, варто націлитися на відкриття міні-заводу з штатом співробітників не менше 25 осіб. У число обов’язкових працівників входять висококваліфіковані технологи і досвідчені хіміки. Рентабельність бізнесу оцінюється в 19-25%. За попередніми підрахунками, вийти на чистий прибуток можна буде через 5 років.

Share your thoughts