Виробництво вагонки

Дерев’яна вагонка — популярний оздоблювальний матеріал, який характеризується привабливим зовнішнім виглядом, міцністю і екологічністю. Виробництво вагонки може стати прибутковим бізнес-проектом для підприємців-початківців.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Вагонку, в основному, використовують в дерев’яному будівництві. Нею обробляють стіни і стелі в заміських будинках і котеджах, лазнях і саунах, а також балкони й лоджії в квартирах. Будівельники та власники цих об’єктів нерухомості і є основною цільовою аудиторією бізнесмена.

Вагонку найчастіше виготовляють із хвойних порід деревини. Обрізну дошку сушать, а потім пропускають через спеціальний верстат для виробництва вагонки. Щоб отримати продукцію високої якості, необхідно використовувати добротне вихідне сировину, а також володіти майстерністю точного і акуратною його обробки. Звичайно, від уміння майстра залежить багато чого, але навіть найбільший професіонал безсилий перед неякісним обладнанням. Тому на закупівлю верстатів економити не варто.

Щоб організувати повноцінний бізнес, необхідно знайти приміщення під цех і придбати стрічкову пилораму, камеру для сушки деревини і чотиристоронній верстат. Загальні витрати на обладнання складуть близько 1 мільйона рублів. Враховуючи витрати на придбання вихідної сировини та інші витрати, відкриття бізнесу потрібно буде вкласти не менше 1,5 мільйона рублів.

Рентабельність виробництва оцінюється на 20-30%. Середньопродуктивний верстат здатний випускати 1 кв. м. вагонки щохвилини. Річна виручка такого підприємства складає близько 8 мільйонів рублів. Тобто окупити всі витрати можна буде вже через 8-10 місяців.

Share your thoughts