Виробництво томатного соку

Томатний сік — популярний у нашій країні і улюблений багатьма продукт. На виробництві цього смачного вітамінного напою можна побудувати прибутковий бізнес.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Почати потрібно з пошуку відповідного приміщення для благоустрою цеху. Коли територія знайдена і облагороджена, можна приступати до пошуку обладнання. Автоматизовані лінії для виробництва томатного соку випускаються в декількох країнах, але найбільш якісними вважаються італійські та датські агрегати. Коштують вони, звичайно, чимало — від 3 до 7 мільйонів рублів, залежно від технічних характеристик. Якщо фінанси не дозволяють, можна придбати б/у обладнання.

Ідеальним варіантом для розвитку такого бізнесу буде наявність власного підсобного господарства, спеціалізується на вирощуванні томатів. Це дозволить відкрити виробництво замкнутого циклу і досягти рентабельності 100%. Якщо такий варіант не розглядається, необхідно грамотно підійти до пошуку постачальника вихідної сировини.

Практика показує, що при організації виробництва томатного соку з власною сировинною базою навіть значні стартові вкладення в розмірі 7 000 000 рублів окупаються протягом 3 років. Якщо доведеться вдатися до допомоги сторонніх постачальників, то окупність, звичайно, затягнеться, але, в будь-якому випадку, рентабельність не менше 40-50%, тому цей проект явно заслуговує уваги підприємців-початківців.

Share your thoughts