Виробництво текстилю

Текстильний ринок у нашій країні розвивається дуже стрімко. Потреба в нових тканинах і матерії тільки зростає, тому сьогодні тканинне виробництво вважається одним з найбільш перспективних видів бізнесу (після продовольчого, звичайно).

Читайте также: Новости России Украины и мира.

На вітчизняних прилавках переважає текстиль з-за кордону, тому збільшити частку російських товарів в магазинах буде нескладно. Головне — грамотно скласти бізнес-план і правильно вибрати асортимент продукції.

Перш за все потрібно розуміти, що всі тканини умовно ділять на три великі категорії — натуральні, синтетичні і змішані. Ідеальним варіантом буде виготовлення кожного з цих видів, але якщо такої можливості немає, вибирайте самий затребуваний текстиль, але і не забувайте моніторити продукцію конкурентів.

Для організації повноцінного цеху достатньо площі в 50-60 кв. метрів. На цій території з комфортом розміститься не тільки устаткування, але і підсобні приміщення. Мінімальна вартість однієї повноцінної виробничої лінії становить 1,5 мільйона рублів. Тому, якщо ви бажаєте відкрити досить велику і конкурентоспроможну фабрику, будьте готові викласти солідний стартовий капітал.

Середнє за масштабами підприємство повинно мати на озброєнні не менше півсотні співробітників, а також значний автопарк (хоча б 5 автомобілів). Якщо з автопарком справи поки йдуть не надто вдало, на перших порах можна звернутися до послуг сторонніх компаній.

Потрібно розуміти, що текстильний бізнес — справа сезонна. У весняно-літній, а також в осінній періоди замовлень завжди буде багато, в зимовий сезон їх число падає. Так що чітко розраховуйте час, коли прийшла пора випускати нові колекції тканин, а коли можна і «потриматися на плаву» за рахунок складських залишків.

Share your thoughts