Виробництво спанбонду

Спанбонд — особливий нетканий матеріал, який має широкий спектр застосування. З нього виконують пошиття одноразового одягу та взуття, одноразового постільної білизни, медичних масок і т. д. Виробництво спанбонду може стати дуже прибутковим бізнес-проектом для починаючого підприємця.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Основною сировиною для виготовлення спанбонду служать різні полімери, такі як поліамід, поліефір, поліпропілен та аналогічні волокнообразующие склади. Виробництво ведеться в декілька етапів: підготовка вихідного матеріалу (очищення від домішок, складання суміші в правильних пропорціях, перемішування), плавлення полімеру, фільтрація розплавленої маси, подача суміші до фильерному комплексу, формування волокон. Коли волокна сформовані, їх витягують, перетворять в єдине полотно і міцно скріплюють між собою.

Основна робота на підприємстві по виробництву спанбонду лягає на плечі технолога — від професіоналізму фахівця залежить кінцевий результат.

Виробничий цех повинен бути дуже великим — близько 2000 кв. м. На цьому просторі розміститься повноцінна автоматизована лінія, а також машини для снування, чесання, щипка. Крім цього, знадобляться стьобальними і голкопробивні апарати, ламінатор, флексографічна друкарська машинка. Все необхідне можна закупити в Китаї і Тайвані — ці країни поставляють досить якісне обладнання.

Розміри стартового капіталу будуть значними — потрібно близько 100 000 000 рублів. Термін окупності залежить від масштабів виробництва. Автоматизована лінія продуктивністю до 3000 тонн продукції в рік дозволить окупити вкладення через 3,5-4 роки (при налагоджених каналах збуту).

Share your thoughts