Виробництво соняшникової олії

Олія з насіння соняшнику — незамінний продукт на будь-якій кухні. Навіть невелике підприємство з його виробництва здатне принести своєму власнику значний дохід.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Технологія виробництва ділиться на кілька етапів: очищення насіння та підготовка до вилучення олії, віджим або екстракція з метою отримання початкового продукту, рафінація олії, розлив та упаковка. Потрібно відзначити, що в процесі виготовлення олії з’являється макуха, який успішно використовується в сільському господарстві, тому його можна вважати додатковим джерелом доходу.

Вартість повноцінної виробничої лінії залежить від її продуктивності. Ціна устаткування, за допомогою якого можна виготовляти до 10 тонн олії на добу, починається від 6,5 мільйона рублів. Плюс, у бізнес-план необхідно включити оплату послуг монтажу.

Загальні витрати на організацію виробництва соняшникової олії складуть близько 12 мільйонів рублів (в цю суму входить і купівля сировини, оренда приміщення, і первісна оплата праці працівників у кількості 25 осіб). За попередніми підрахунками, терміни окупності не перевищують 2 років (при рентабельності в 8%).

Share your thoughts