Виробництво скотча

Скотч — відома всім липка стрічка, яка використовується в самих різних сферах, від побутової до промислової. Практика показує, що вітчизняний ринок не відчуває надлишку цього продукту, тому виробництво скотчу здатне стати відмінним бізнес-проектом для підприємців-початківців.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Для початку необхідно визначитися з асортиментом. Бажано виготовляти відразу кілька видів скотча різних розмірних параметрів — пакувальний, канцелярський, двосторонній. Технологія виробництва нескладна. Вона полягає в нанесенні на готову рулонну основу особливої клейкої складу, просушуванні і намотуванні скотчу на бобіну.

Повноцінна автоматизована лінія складається з апарату для нанесення клею, нарізає верстата і машинки для зняття рулонів. Якщо планується виготовляти нестандартний скотч, наприклад, з логотипом, то необхідно буде докупити додаткові агрегати. Вартість обладнання коливається в широкому діапазоні від 1 300 000 рублів до 5 000 000 рублів і залежить від продуктивності.

В середньому, на запуск виробництва доведеться витратити близько 2,5 мільйона рублів. Цієї суми достатньо для закупівлі обладнання, сировини, оренди та підготовки приміщення. Якщо придбай обладнання з рук, можна значно заощадити.

Рентабельність бізнесу не можна назвати дуже високою. Собівартість 1 кв. м. скотчу становить близько 45 рублів, а оптова ринкова вартість — 60 рублів. Попит на цей товар стабільний, так що в будь-якому випадку всі витрати окупляться з плином часу, але на це піде не менше 18 місяців.

Share your thoughts