Виробництво прозорого бетону: иностранныые бізнес-ідеї, інноваційні ідеї, виробництво

Архітектор з Угорщини створив унікальний будівельний матеріал, в якому поєднані звичайний бетон і оптоволокно. Результатом його експериментів став так званий «литракон» — по міцності він не поступається всім відомому цементу, але завдяки волокнам здатний пропускати світло. Втілити цю ідею угорського фахівця в життя і перетворити її на бізнес-проект через 15 років після відкриття зважилася вітчизняна компанія з Кірова з промовистою назвою Illuminart.

Співробітники компанії вирішили створити масове виробництво бетонної будматеріалу з незвичайними властивостями. Спочатку прозорий бетон не отримав широкого розповсюдження, і проект довгий час вважався збитковим, поки в певний момент російський «побратим» литракона не показали по телебаченню, в одній з передач про дизайні приміщень. Після цього офіс компанії буквально штурмували дзвінками столичні архітектори, власники елітних ресторанів і кафе.

Міцний і красивий бетон, здатний пропускати світло і створювати унікальний оптичний ефект, припав до душі креативно мислячою клієнтам.

Так, буквально за кілька місяців компанія-виробник вийшла на щомісячний дохід у 5 мільйонів рублів. Такий матеріал чудово підходить, наприклад, для облаштування барних стійок з підсвічуванням, освітлюваних ступенів, виготовлення світильників і інших предметів інтер’єру.

Найбільшою складністю виробники вважають з’єднання цементної суміші і оптоволокна. Звичайно, нитки можна додавати в матеріал вручну, але в промислових масштабах це робити просто неможливо, тому компанії довелося в буквальному сенсі винаходити всілякі верстати та обладнання. Сьогодні будівельний матеріал випускається блоками різних розмірів, вартість їх безпосередньо залежить від площі поверхні блоку і його товщини.

Поділіться своєю думкою