Виробництво паперу

Побудувати власний бізнес можна на чому завгодно. В тому числі і на виробництві міцної та екологічно чистої і невисокої собівартості крафт-паперу. А чому ні? Тим більше що попит на пакети з даного матеріалу останнім часом постійно зростає.

З чого ж почати?

В першу чергу вам знадобляться приміщення для виробництва і складів. Площа розраховується виходячи з того, що рулон готової продукції посідає 1 кв. метр.

В якості базового обладнання потрібно придбати апарат для нарізання паперу напівавтоматичного типу, верстати для виробництва трубок багатошарового типу та інших виробничих операцій, а також — прес. Незайвою буде і флексографічний машина. Її використовують для друку на готової продукції, зокрема — пакетах.

Що стосується вартісного діапазону, то за б/у станки доведеться викласти півмільйона, а ось за набір нового обладнання — 1,5-2 млн.

В якості основної сировини в даному випадку виступає крохмальний клей, папір (вторинна), шнурки для обв’язки продукції і фарба для друку. В якості основного штату співробітників достатньо буде найняти 3 осіб.

Собівартість пакету з вищевказаного матеріалу становить 3 рубля, а підсумкова ціна — 10-12 рублів середній щомісячний дохід від такого бізнесу складе 200-250 тисяч. Покупців готової продукції найкраще шукати серед магазинів, ресторанів, кафе, супермаркетів, різних виробництв і т. д.

Поділіться своєю думкою