Виробництво паперових рушників

Зручні і практичні одноразові рушники сьогодні використовуються повсюдно. Такі вироби здатні значно полегшити побут, тому тим, хто планує відкрити власний бізнес, варто розглянути ідею запуску виробництва паперових рушників.

Для успішного старту необхідно знайти відповідний цех площею не менш як 250 кв. метрів і оснастити його спеціалізованим обладнанням. Автоматизовані виробничі лінії, у більшості своїй, мають китайське походження. Вартість техніки безпосередньо залежить від її продуктивності. Так, середньопродуктивний верстат, здатний виготовити 1000 виробів за хвилину, обійдеться своєму власникові в 1 мільйон рублів. Якщо бюджет компанії обмежений, досить придбання б/у лінії за 9-10 000 євро.

Паперові рушники виготовляються з очищеної макулатури. 1000 кг готової сировини оцінюється в середньому 130 доларів.

Виробнича технологія досить примітивна. Спочатку макулатура спрямовується до спеціального подрібнювач, змішується там з водою, потім отцеживается і відправляється на промивку, в процесі якої відбувається регулювання рівня вологи в сировинний масі. Після цього сировина транспортується на наступний етап — прессовально-сушильну машину, на виході з якої, власне, і отримують готові рушники. Далі великі рулони проходять стадії нарізки, перфорації і упаковки. Всі процеси автоматизовані, тому на невеликому підприємстві можна обійтися мінімальною кількістю працівників, але з тим розрахунком, щоб виробництво можна було зробити цілодобовим.

Собівартість однієї упаковки рушників з паперу становить 0,6 доларів (включаючи зарплату працівників та оплату комуналки). Оптом такий товар можна продавати за 1 долар.

Share your thoughts