Виробництво олії з волоських горіхів: бізнес-ідеї виробництво, для початківців

Натуральні ефірні олії завжди в ціні у тих, хто піклується про своє здоров’я. Вони широко використовуються в косметичних цілях, фармацевтичному бізнесі, кулінарії. Правда, добувати їх часто складно — багато рослини занесені в червону книгу, і для їх переробки потрібно отримати чимало паперів. Однак, є і рослини, виробництво олій з яких менш трудомістке. Наприклад, волоський горіх. Його масло дуже активно використовується у всіляких креми, маски, гелі, шампуні. Словом, ринок збуту величезний, і гріх цим не скористатися.

Процес виробництва масла волоського горіха відбувається в кілька етапів. Для початку необхідно очистити ядерце горіха від твердої шкаралупи. Зробити це можна декількома способами — вручну; за допомогою вакуумної установки; вымачивая, а потім нагріваючи горіхи. Для промислового виробництва найкраще підходить спосіб очищення за допомогою калібрувально-дробительного апарату.

Нова ореходробилка коштує близько 150-600 тисяч рублів, але для початку підійде і б/у. Доведеться розщедриться, зате продуктивність такого апарата становить до 200 кілограмів продукту в годину.

Відокремлені від шкаралупи горіхи надходять на подальшу переробку. Тепер наше завдання — вичавити з них масло. Зробити це можна за допомогою спеціального апарату. На ринку ви можете знайти ручні, автоматичні і напівавтоматичні верстати для відокремлення олії.

Кращий вибір для промислового виробництва — автоматичний верстат. Він працює автономно і швидко, але його покупка стане в копієчку. Механічне обладнання на порядок дешевше, але вимагає постійної участі людей. Отже, при його використанні збільшаться щомісячні витрати на виробництво. Оптимальний варіант — верстат-напівавтомат. Для його роботи потрібно тільки один оператор, а вартість обладнання не так надзвичайно велика.

Закуповувати сировину найкраще оптом і в сезон. Ще один варіант — закупівля волоських горіхів у дрібних фермерів. Налагодивши канали постачання сировини та лінію виробництва ефірної олії, потрібно потурбуватися ринком збуту. Найпростіший вихід — продавати масло місцевим виробникам. Вони майже завжди мають потребу в гарному продукті і, грамотно визначивши ціну, ви отримаєте постійний попит. Втім, не варто на цьому зупинятися — співпраця з закордонними клієнтами куди вигідніше.

Поділіться своєю думкою