Виробництво насіння

Відомо, що жителі нашої країни, від мала до велика, люблять гризти насіння. Хтось робить це час від часу, а для кого-то лузання насіння перетворюється буквально в шкідливу звичку. При цьому конкуренція в справі виробництва насіння дуже невисока, тому прибутковий бізнес в цій сфері побудувати зовсім нескладно. «Семечковая» ніша сьогодні відкрита до освоєння. У більшості регіонів Росії цей продукт привізною, тому знайти клієнтів і налагодити канали збуту не складе особливої праці.

Для запуску виробничої лінії необхідно знайти відповідне приміщення загальною площею не менше 60 кв. м. Орендований цех повинен бути достатньо просторим, сухим, добре вентильованим та відповідати санітарним вимогам. Подбайте про наявність підсобних складів, придатних для зберігання сировини і готової продукції. Пам’ятайте, що насіння люблять не тільки люди, але і різні гризуни, тому потрібно подбати про захист від їх проникнення на виробництво.

Для смаження насіння необхідно придбати спеціалізовану піч. Жаровня може бути як газовій, так і електричної, але остання вимагає великих енерговитрат. Газ дешевше електрики, але самостійно підводити до цеху газові комунікації нерентабельно. Тому краще орендувати приміщення з готовим газопроводом.

Доцільно придбати автоматизовану виробничу лінію, яка здатна смажити насіння без участі людини. В таку піч просто засипаються сирі насіння, а вона самостійно їх готує. Такі жаровні називаються прохідними, і вони дуже зручні. Але сучасні виробники воліють купувати непрохідні печі. Ці апарати дешевше і дають можливість контролювати процес обжарювання. Тут вибір залишається за вами.

Сьогодні можна придбати повноцінний комплекс, що складається з печі і пакувального відділу. Для управління обладнанням, достатньо всього пари співробітників. Великих зусиль від працівників це не потребує, тому можна поставити їм додаткові посадові обов’язки, наприклад, доставку замовлень.

Невелика лінія обжарювання та пакування насіння коштує близько 100 000 рублів. Цей агрегат здатний випускати 30 кг готового продукту на годину. Все для вдалого старту необхідно запастися капіталом у розмірі 350-400 000 рублів. Цього буде достатньо для оплати оренди, і для виплати заробітної плати, і для закупівлі сировини. Окупність бізнесу оперативна — всього 3-4 місяці, при гарному якості продукції і налагоджених каналах збуту.

Поділіться своєю думкою