Виробництво мітел

Навіть з розвитком високих технологій мітла залишається одним з основних господарсько-побутових інструментів. На виготовленні таких важливих і потрібних атрибутів для збереження чистоти навколишнього простору можна побудувати високоприбутковий бізнес.

Щоб проект дійсно став успішним, необхідно на початковому етапі подбати про сировинній базі. Сировина для виготовлення мітел та віників доцільно вирощувати самостійно. Для цього потрібно взяти в оренду кілька гектарів родючої землі. Для посадки та збирання сорго (основного матеріалу для виготовлення віників), а також для догляду за посівами потрібні робочі руки. В’яжуть мітли також вручну, тобто без найму персоналу не обійтися. Крім того, необхідно знайти надійного постачальника ниток для в’язання.

Для оперативного посіву використовують спеціалізовану техніку. Трактор можна не купувати в постійне користування, а просто орендувати разом з водієм. Цей варіант буде найбільш вигідним з фінансової точки зору.

В’язання віників із сорго може проводитися вручну на малих підприємствах. Практика показує, що один робітник здатний в день спорудити 15 якісних виробів. На великих заводах цей процес давно автоматизований. Спеціалізоване обладнання дозволяє виробляти до 15 мітел щогодини. Вартість такого апарату починається від 300 000 рублів. Це те, що стосується натуральних віників.

Другий варіант — виготовлення мітел з поліпропілену. Звичайно, організація такого виробництва буде більш витратною, але і вартість пластикових виробів вище.

Обігнати конкурентів в даному бізнесі дуже легко за допомогою зниження ціни. Собівартість одного віника з сорго не перевищує 20 рублів. На ринку вони продаються вже по 150-170 рублів за одиницю товару. Якщо ви запропонуєте цільової аудиторії віники по 60-70 рублів, конкуренти гарантовано будуть повалені, а ви точно не залишитеся в програші.

Поділіться своєю думкою