Виробництво маргарину

Маргарин — більш бюджетний аналог вершкового масла, в основі якого лежить не тільки тварину, але й рослинну сировину. Виробництво маргарину здатне стати дуже прибутковим бізнес-проектом для починаючого підприємця.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Незважаючи на високу конкуренцію в даній бізнес-ніші, попит на маргарин залишається стабільно високим. Пропонуючи споживачеві високоякісний продукт, можна легко обійти конкурентів.

Для початку потрібно орендувати цех площею в 200-220 кв. м і виділити в ньому виробничу зону, зону для зберігання сировини і готової продукції та місце для організації відділу, контролює якість. Також потрібно особистий простір для працівників.

Комплект обладнання складається з ємностей для сировини, баків для пастеризації та темперування, ємностей для приготування емульгаторів, плавильної камери, змішувача, насоса, охолоджувача, кристалізатора, дозуючої машини, пакувального апарату, колектора, нагрівача води. Повноцінна виробнича лінія обійдеться в 70 000 доларів. Заощадити можна, купивши б/в обладнання.

Розміри стартового капіталу складають 85 000 доларів. Сюди включені витрати на придбання сировини та обладнання, оренду приміщення, первинну зарплату персоналу, рекламну кампанію, додаткові витрати.

Оптом 1 кг маргарину продається за 0,8 долара. При налагоджених каналах збуту цілком реально заробляти до 30 000 доларів в місяць і окупити вкладення за 12-18 місяців.

Share your thoughts