Виробництво круасанів

Круасани — популярний кондитерський виріб у формі півмісяця, яке все частіше з’являється на столах росіян до сніданку. На виробництві цієї колись заморської смакоти з начинкою можна побудувати прибутковий бізнес.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Для організації виробничої діяльності потрібно приміщення в 50 кв. м. Цієї території досить для розміщення повноцінної автоматизованої лінії. За кордоном давно вже існують спеціалізовані пристрої — так звані круассаноматы. Коштують вони недешево — близько 25 000 доларів, і здатні виготовляти до 3000 виробів щогодини. Крім цього агрегату, потрібні фасувальний і пакувальний верстати. Для транспортування продукції до замовника знадобиться вантажний автомобіль.

Орієнтовна сума стартового капіталу становить 1,2 мільйона рублів.

Для обслуговування кондитерського цеху потрібно 8-9 чоловік. Це технолог, пекарі, робочі на лінії упаковки, вантажники, різноробочі, водій і бухгалтер.

Середньопродуктивний круассаномат зможе видавати до 800 кг продукції у робочу зміну. Оптом одна тонна виробів продається за 25 000 рублів. Рентабельність бізнесу оцінюється в 20%, тобто вкладення при наявності каналів збуту окупляться через рік.

Share your thoughts