Виробництво клею-герметика

Поліуретановий клей-герметик — украй затребуваний товар в промисловості і будівництві. Заснувавши власне виробництво цього продукту, можна отримати суттєвий дохід у максимально стислі терміни.

В цьому бізнесі важливо для початку перейматися пошуком клієнтів. Бажано укладення договорів на великі партії герметика з підприємствами, які його потребують постійно. Таким чином виходить, що свій продукт ви вже зможете робити під замовлення, і він не залежиться на складах. У перший рік роботи роздрібна реалізація не планується, так як доведеться витратитися на дизайн упаковки і додаткове фасувальне обладнання.

Орендувавши приміщення площею 150 кв. м., можна приступати до закупівлі обладнання. Для міні-заводу, що спеціалізується на виробництві клею-герметика, буде потрібно придбати потужний змішувач, сушильну камеру, промисловий насос і ваги. Загальна вартість цих агрегатів не перевищує 160 000 рублів.

Витрати на сировину будуть значними. Планується виготовляти 100 тонн герметика щорічно. Для цього потрібно закупити поліуретану, рідкого азоту, добавок, наповнювачів та інших допоміжних матеріалів на суму не менш як 2,5 мільйона рублів (з розрахунку на 12 місяців).

Також у бізнес-план слід включити витрати за заробітну плату персоналу — технологу, операторам-апаратникам, начальнику виробництва, бухгалтеру, вантажникам.

Від продажу 100 тонн клею-герметика можна отримати чималу суму — понад 18 мільйонів рублів. Тобто при налагоджених каналах збуту вкладення окупляться вже в перший рік роботи. Рентабельність бізнесу оцінюється в 70%.

Поділіться своєю думкою