Виробництво гіпсу

Гіпс — унікальний матеріал, за допомогою якого виготовляють не тільки будівельні розчини, але і різні побутові предмети, оздоблювальні матеріали і т. д. Виробництво гіпсу може стати відмінним джерелом доходу для починаючого підприємця.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Гіпс підрозділяється на три основні категорії: ангидритовый, полімерний та будівельний. Найпопулярніший з них — останній. Для організації міні-заводу потрібно приміщення не менше 100 кв. м. Навіть на порівняно невеликій території можна виробляти до 100 000 тонн матеріалу на рік. Щоб робота йшла максимально ефективно, потрібно найняти близько 30 робітників. У це число входять не тільки ті співробітники, які будуть займатися переробкою і виготовленням гіпсового порошку, але керуючий склад.

Комплект обладнання складається з кар’єрних комбайнів, печі для випалу, дробарок молоткового типу, димових котлів, роликомаятниковых млинів. Також необхідно придбати агрегати для підземного видобутку вихідної сировини (бурові установки, перфоратори тощо). Якщо первинний матеріал ви плануєте купувати у сторонніх виробників, то обладнання для видобутку не потрібно, але рентабельність бізнесу знижується, так як вигода виробництва замкнутого циклу завжди вище.

Розміри стартового капіталу починаються від 2 000 000 рублів. Термін окупності залежить від рівня продуктивності і ступеня налагодженості каналів збуту.

Share your thoughts