Виробництво функціональних протезів: бізнес-ідея виробництво, інноваційні ідеї

Інноваційний бізнес в першу чергу повинен приносити користь, інакше ніякого сенсу у використанні сучасних технологій і нових розробок просто немає. Вся ваша продукція так чи інакше повинна робити комфортніше роботу інших підприємств або життя людей. А щоб визначити, що ж саме дозволить це зробити, потрібно звернути увагу на потреби своїх потенційних споживачів.

За оцінкою Агентства стратегічних ініціатив (АСІ) за 2013 рік в Росії потреба в протезів верхніх кінцівок склала 62 000 виробів. При цьому було вироблено всього 8 900 протезів, 95% з яких — косметичні, що виконують тільки функцію маскування.

У той же час людям потрібні такі пристрої, які б дійсно допомагали їм у щоденному житті і виконували б функції, втрачені з втратою кінцівки. Таких протезів в Росії виробляється і того менше. А створюють їх якраз невеликі приватні компанії, що працюють на стику робототехніки та медицини. Однією з таких може стати і ваша фірма.

Початок бізнесу

Для запуску виробництва функціональних протезів в першу чергу потрібні певні компетенції. Зокрема, мова йде про інженерних та медичних знаннях, а також про вміння орієнтуватися в системі охорони здоров’я в Росії.

Галина Малигіна

Моторика

Дуже важливо знайти достовірну статистику і зрозуміти область, в якій ви збираєтеся працювати, а також знайти фахівців в цій області. Далі важливо налагодити виробництво, знайти шляхи масштабування.

Щоб запустити виробництво, вам знадобиться команда професіоналів: розробники — інженери-конструктори, спеціалісти промислового дизайну, лікарі з досвідом роботи в сфері реабілітації. Крім того, потрібні люди, які будуть виконувати роботу по взаємодії з державними органами, так як продажі компанії частково пов’язані з B2G. Не забудьте і про людей, які будуть вести роботу з пацієнтами, партнерами та ЗМІ, адміністративному персоналі, бухгалтерії. Кількість працівників визначається тими темпами зростання, які ви собі ставите.

Галина Малигіна

Моторика

У нашій команді три інженера, промисловий дизайнер, менеджер з розвитку, директор, який виконує роботу по взаємодії з партнерами та функції головного розробника, проект консультує провідний реабілітолог та спеціаліст з дитячого протезування в Росії, бухгалтерія на аутсорсе. Плануємо до літа збільшувати штат, в першу чергу, будемо додавати інженерів.

Як видно, кадри в такій справі повинні бути найкваліфікованішими, а знайти таких — найчастіше непросте завдання. Але крім співробітників у такого бізнесу є й інші слабкі місця.

Зокрема, ви ризикуєте зіткнутися з нестачею інформації з питань протезування в Росії. Знайти статистику звернень та порядок роботи медичних установ при ампутаціях і вроджених патологіях досить складно.

Так як оплата послуг протезування в більшості випадків проводиться за рахунок коштів ФСС, то існують труднощі в узгодженні дій різних інстанцій та бюрократичні зволікання.

Вкладення і документи

Проект такого спрямування і масштабу потребує відповідних інвестицій. Приміром, у «Моторики» на розробку, сертифікацію та виведення на ринок одного тільки тягового протеза кисті потрібно близько 2 млн рублів.

У тих, хто тільки збирається взятися за виробництво функціональних протезів, основними статтями витрат стануть фонд оплати праці, обладнання і матеріали. Оскільки наукомістке виробництво, можна розраховувати і на підтримку з боку відповідних інститутів, наприклад, Роснано.

Виробництво потребує обов’язкового оформлення низки документів. Зокрема, вам доведеться зареєструвати ТОВ, а також пройти експертизи по використовуваних матеріалів, і отримати декларацію відповідності вимогам до виробів медичного призначення.

Збут і просування

Функціональні протези — не те, що можна просунути через інтернет або продати в магазині. Протези виготовляються і встановлюються за заявками від конкретних людей. А щоб залучити таких людей і презентувати проект, необхідно активно працювати з різними профільними науково-дослідними інститутами, закладами охорони здоров’я та держорганами. Крім того, для популяризації проекту можна взаємодіяти зі ЗМІ.

У цій справі є ще один важливий момент, який необхідно враховувати. Мало виготовити протез і передати його нужденним, необхідно налагодити повний супровід пацієнта, оскільки крім вас цим зайнятися нікому. Мова йде про таких формах супроводу, як допомога в оформленні медичних документів, юридична та інформаційна підтримка, організація всього процесу протезування і навіть залучення психологів до роботи з дітьми.

Поділіться своєю думкою