Виробництво евродров: бізнес-ідеї для чоловіків, іноземні, виробництво

Дрова досі залишаються одним з найпоширеніших видів палива у багатьох європейських країнах. Лідером за їх споживання є Австрія. Але, знаючи пристрасть європейців до заощадження ресурсів, варто знати, що використовують вони не зовсім ті дрова, до яких звикли ми.

Евродрова — не зрубані і висушені дерева, які ще потрібно рубати сокирою перед тим, як розтопити камін або піч. Європейські дрова являють собою брикети з спресованих відходів деревообробки. Причому ці брикети мають стандартизований розмір — від 10 см в діаметрі і близько 30 см в довжину.

Якщо процес горіння евродров є екологічно чистим, те ж саме можна сказати і про їх виробництві. Останнє, в свою чергу, вимагає не так вже багато ресурсів. Для його розміщення достатньо 100 — 150 кв. м площі за умови, що продуктивність складе 150 кг дров на годину. Не забудьте передбачити місце під невеликий склад.

Щоб забезпечувати потреби виробництва, знадобиться персонал в кількості 14 осіб: четверо робітників, що виходять в три зміни, а також директор і бухгалтер.

Технологія

Евродрова виготовляються з відходів промисловості: стружки, трісок, тирси. Придбати такий матеріал можна у меблевих і деревообробних виробництв, а також на лісозаготівлях.

Відходи, доставлені на ваше виробництво, необхідно подрібнити до 3 мм. Пам’ятайте, що сировина має бути достатньо сухим — не більше 15% вологості. Щоб відповідати цим умовам, деревні відходи проходять через два етапи:

 • Подрібнення в дробарки машинці. Не всі шматочки відходів вдається подрібнити до потрібної величини частинок з першого разу, тому багато з них машина автоматично відправляє на повторне доопрацювання.
 • Сушка в теплогенераторі. Пристрій висушує подрібнена сировина гарячим повітрям.
 • Після того, як сировину досягне потрібної кондиції, він відправляється на пресування в екструдер. Під високим тиском воно пресується, після чого ріжеться на брикети встановленого розміру.

  Де продавати?

  Поки велика частина вироблених в Росії евродров йде на експорт. Але останнім почав зростати і попит всередині країни.

  Евродрова можна продавати оффлайн, віддаючи на продаж у великі торговельні мережі супермаркетів, а також через власний інтернет-магазин.

  Поділіться своєю думкою