Виробництво ековати: бізнес-ідеї для чоловіків, виробництво, інноваційні ідеї, іноземні

Ековата або целюлозний утеплювач використовується для житлових будинків і промислових об’єктів. Утеплення цим матеріалом в Європі та Америці стає популярнішим на 20-30% щорічно. У Росії споживачі до ековаті ставляться обережно, але при грамотній рекламі упередження можна перемогти.

Ековата не токсична і нешкідлива і володіє високою вогнетривкістю. Матеріал не гниє, добре гріє, не викликає корозії металу, утримує тепло і вологу. Складається ековата на 81% з переробленої макулатури, на 12% антисептика і на 7% — з бура.

На вигляд це пухка маса з волокнами сірого кольору, які містять лігнін. Цей компонент допомагає зв’язати волокна і елементи конструкцій. Випускається матеріал в розсипному вигляді, і з допомогою обладнання «задувається» в ніші, які треба утеплити. При цьому ековата застосовується для нерівних конструкцій і не залишає швів або пустот.

На першому етапі виробництва макулатура розфасовується: від неї відокремлюються великі предмети і невідповідні сорти паперу. Потім сировина подається на конвеєр, де папір змішується і спочатку подрібнюється. При подальшій порізки папір ділиться на п’ятисантиметрові фрагменти, поміщається в резервуар, де змішується з антисептиком і борною кислотою. Процес не займає і п’яти хвилин, бо повністю автоматизований.

Зразки ековати беруться на перевірку. У разі позитивної відповіді, сировину упаковується в мішки, попередньо «вспушиваясь».

Для виробництва необхідні шредер, диспергатор (для другого подрібнення та сушіння), панель для переміщення сировини, вентилятор, дозатори для добавок, пакувальник готової продукції в поліетиленові мішки. Міні-заводи ековати фінського виробництва дають від 750 до 2000 кілограмів на годину, займаючи 500 квадратних метрів площі приміщення.

Для початку вистачить лінії з продуктивністю 150 кілограмів продукції в годину — вона коштує 1,5 мільйона рублів. Для роботи на лінії задіюється два співробітника. Приміщення повинно бути площею не менше 200 квадратних метрів.

Можна не обмежуватися виробництвом, але займатися і монтуванням ековати. Для цього необхідні видувні установки і стовбур для вологих штукатурок. Краще пропонувати весь спектр послуг: і виробництва ековати, і її монтажу.

Собівартість однієї тонни ековати — 4,5 тисячі рублів. 2,5 тисячі — це сировина і витрати на зарплату. При цьому роздрібна ціна одного кілограма ековати — близько 30 рублів, а оптова — 20-25 тисяч за тонну.

На старті необхідно близько 2,5 — 3 мільйонів рублів. Монтаж обладнання обійдеться в 250 тисяч рубелей, сама виробнича лінія — 1,5 мільйона. Перша закупівля сировини — 350 тисяч рублів. При цьому в місяць ви будете виробляти близько 30 тонн утеплювача і заробляти близько 600 рублів на місяць, чистий прибуток — 180 тисяч рублів.

Щоб перебороти обережне відношення споживачів і будівельних компаній, вкладетеся в якісну рекламну кампанію, пояснюючи всі тонкощі виробництва.

Поділіться своєю думкою