Виробництво ефірних олій

Ефірні олії мають широкий спектр застосування. Їх з успіхом використовують в аромотерапії, фармакології, косметології та косметичної промисловості, нетрадиційній медицині. Заснувавши власне виробництво ефірних олій, можна отримати чималий прибуток.

Технологій виробництва ефірних олій кілька. Це дистиляція, екстракція та методика використання двоокису вуглецю (остання — найбільш рідкісний варіант). Перш ніж приступати до реалізації задуму, уважно вивчіть кожен з цих методів і виберіть найбільш підходящий для себе.

Обладнання для виготовлення ефірних масел пропонує безліч постачальників. Середня вартість повноцінної виробничої лінії встановилася на рівні 850 000 рублів. Можна купити агрегати в кілька разів дешевше, але їх продуктивність і технічні характеристики залишають бажати кращого.

Крім обладнання, знадобляться самі рослини, з яких буде вилучатись масло. Самостійно збирати їх варто тільки тоді, коли планується дрібний домашній бізнес. В іншому випадку, потрібно шукати оптових постачальників. На щастя, це сьогодні нескладно.

Найбільше на ринку цінуються ефірні олії, отримані методом екстракції. Але такий варіант передбачає велику задіяність ручної праці, хоча і дохід буде чималим — вартість готової продукції може доходити до 100 доларів за 10 грам.

У середньому, стартові вкладення в підприємство з виробництва ефірних олій складають 1 мільйон 300 000 рублів. Термін окупності — 10 місяців.

Поділіться своєю думкою