Виробництво деревної муки

Досить прибутковий бізнес можна побудувати на відходах деревопереробного виробництва. Наприклад, стружки і сухих тирси виходить відмінна деревна мука, яка сьогодні має широкий спектр застосування.

Розмолоту практично в пил деревину використовують у будівництві, пластмасовому, ливарному, фармацевтичному виробництві, у сільському господарстві і т. д. Процес виготовлення деревного борошна не вимагає великих знань і значних фінансових витрат. Досить орендувати невеликий цех і придбати комплект обладнання, який складається з сушильної установки, млини й пакувальної лінії. Ціна обладнання варіюється, в залежності від його технічних характеристик. Існують ручні агрегати, але вони не настільки ефективні, як автоматизовані. Щоб мінімізувати залучення ручної праці, доцільно купити полуавтоматизированную лінію. Коштує вона не менш 700 000 рублів, але характеризується досить високою продуктивністю.

Коли канали збуту будуть чітко налагоджені, можна замислитися про закупівлю повністю автоматичних агрегатів. В цьому випадку витрати складуть не менше 5 мільйонів рублів. Зате можна виготовляти до 500 кг борошна на годину.

Рентабельність бізнесу оцінюється, як мінімум, у 30%. Звичайно, величина прибутку залежить від якості виробленої продукції. В ідеальних умовах стартовий капітал у розмірі декількох мільйонів рублів можна окупити вже через 2 роки.

Поділіться своєю думкою