виробництво дерева з макулатури

Ідея переробки паперової продукції, звичайно, не нова, але як перетворити папір назад в дерево, відомо далеко не кожному. Така ідея прийшла в голову молодому американському дизайнерові. Ще проходячи навчання в університеті, Міккі Майєр отримав сумні статистичні дані. Молодої людини обурив той факт, що близько 25-30% свіжих газет по всьому світу так і не знаходять свого покупця і залишаються незатребуваними. А адже на їх виробництво витрачаються мільйони кубометрів деревини!

Молодик зайнявся розробкою технології, що дозволяє перетворити макулатуру назад в дерево. Рішення спочатку було дуже простим: треба було просто склеїти і спресувати газетні аркуші.

Але матеріал, одержаний таким чином, по фактурі і зовнішньому вигляду мало нагадував дерево. Тоді студент удосконалив технологію, запропонувавши склеювати аркуші паперу не стопками, а під різним кутом, а вже потім відправляти їх під прес, і задумка вдалася!

Одержуваний матеріал за зовнішнім виглядом і міцністю нічим не поступається натуральній деревині. Його також можна пиляти і обробляти. Звичайно, процес переробки досить дорогий, і меблі, виготовлені з такого дерева, коштує в рази дорожче звичних всім аналогів. Наприклад, стандартний комод обходиться покупцям приблизно в 3000 євро, але бажаючих обставити свої будинок такий екологічною меблями виявилося чимало. Проект Майєра окупився досить швидко і сьогодні приносить непогані дивіденди.

Поділіться своєю думкою