Виробництво цикорію

Цикорій — загальновідома рослина, яка частенько називають замінником кави за специфічний смак і аромат. Напій, приготований з використанням вище означеної трави, очманіє масою переваг, у тому числі тонізує і зміцнює імунітет ефектом. Цикорій дуже популярний у нашій країні, тому його виробництво може принести непоганий прибуток починаючому бізнесменові.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Для реалізації проекту потрібно орендувати приміщення площею не менше 200 кв. м. Необхідно провести зонування і розділити простір на кілька відділів (відділ підготовки та очищення сировини, відділ обжарювання і охолодження, відділ подрібнення і упаковки). Виробнича лінія складається з бураті, апаратів для обжарювання, охолоджувального агрегату, вальцевих верстатів, стрічкового транспортера типу, машин для фасування і упаковки. Загальна вартість обладнання — близько 14 000 доларів.

Вихідна сировина закуповується у фермерів, які займаються вирощуванням цикорію. Таких у Росії поки не дуже багато, але з кожним роком їх кількість збільшується. На сировину потрібно виділити не менше 3000 доларів.

Орієнтовна сума стартового капіталу становить 26 000 доларів. Цієї суми достатньо і для оренди приміщення, і для закупівлі обладнання та сировини, і для виплати початкової зарплати персоналу (у кількості 20-25 чоловік), і на проведення рекламної кампанії. Якісне обладнання здатне видавати до 43 000 кг продукції щомісяця. Промисловий цикорій варто не більш 4 доларів за кг, а споживчий — не менше 9 доларів за такий же обсяг. Прогнозована середньомісячна прибуток складе близько 60 000 рублів. З урахуванням всіх витрат і ризиків, можна розраховувати на окупність через 18 місяців.

Share your thoughts