Виробництво арболіту: бізнес-ідея для початківців, виробництво, маленько місті, для чоловіків

Якщо ви хочете відкрити бізнес, пов’язаний з виробництвом будівельних матеріалів, варто звернути свою увагу на арболіт, або древобетон. Цей матеріал являє собою суміш деревних трісок і бетону.

Завдяки використанню дерева у складі арболіт, порівняно із звичайним бетоном, довше зберігає тепло, більш пожежостійкий в порівнянні з деревом, володіє хорошими звукоізоляційними якостями. Крім того, він легкий і коштує недорого. Всі ці якості арболіту досить добре оцінені у сфері малоповерхового будівництва житлових і нежитлових будівель

А оскільки популярність малоповерхового будівництва в Росії в останні кілька років активно зростає, арболіт користується все більшим попитом. Хоча, варто відзначити, що цей матеріал поки не так добре відомий, як звичний бетон і цегла, а тому можуть виникнути проблеми з його збутом.

Люди побоюються, що з-за деревини в складі, яка може розбухати від вологи, блоки швидко руйнуються.

Насправді дерево обробляється спеціальними хімічними добавками, що дозволяє йому не гнити і не псуватися.

Тим не менш, арболіт цілком відповідає тенденціям на ринку будматеріалів, де сьогодні віддається перевагу легким, екологічно чистим і енергоефективним матеріалів.

Виробництво

Для початку бізнесу в сфері виробництва арболіту в першу чергу необхідно знайти відповідне виробниче приміщення. Бажано розташувати його близько до лесопилкам, у яких можна закуповувати дерев’яну щепу. Це дозволить знизити витрати на доставку сировини, а значить і собівартість продукції. Крім того, оренда обійдеться вам значно дешевше, ніж в межах міста.

Після того, як відповідне приміщення буде знайдено, необхідно закупити виробничу лінію. При цьому обладнання цілком може бути російського походження. Головна характеристика — виробнича потужність. Для невеликого підприємства цілком підійде обладнання, здатне випускати 300-400 м3 блоків в місяць.

Не забудьте також, що будь-яке виробництво, а особливо виробництво будматеріалів вимагає дотримання стандартів якості. Вони регулюються відповідним ГОСТ 19222-84 «Арболіт та вироби з нього». У ньому прописані такі вимоги, як розмір трісок, відсоток вмісту кори, хвої або листя в складі.

Витрати

За найскромнішими підрахунками старт виробництва арболіту обійдеться в 1 млн рублів з урахуванням закупівлі обладнання, його доставки і монтажу, закупівлі сировини і зарплати робітникам. Фактично ж варто підготуватися до того, що доведеться витратити набагато більше. Наприклад, деякі бізнесмени називають цифру в 5 млн рублів.

Що стосується заробітку й окупності виробництва, вони можуть значною мірою варіюватися залежно від щомісячних витрат і обсягів збуту. За один робочий день цілком можна встигнути виробити 200 арболитовых блоків. Ціна блоку — близько 150 рублів. За вирахуванням витрат на робітників, сировину та електроенергію, в день можна отримувати близько 17 тис. рублів прибутку.

Продаж

Ще на етапі підготовки до запуску виробництва варто продумати, як саме ви будете продавати свою продукцію. Найчастіше пропонується використовувати два канали збуту арболіту.

Перший і основний з них — прямі продажі компаніям, працюючим в сфері малоповерхового будівництва. Якщо ж обсяг відвантажень по цьому каналу не покриє весь обсяг вашого виробництва, варто скористатися другим варіантом. А саме домовитися про продаж з оптовими компаніями, які допоможуть реалізувати свою продукцію в інших регіонах.

Поділіться своєю думкою