Випічка лаваша

Лаваш користується незмінною популярністю як для приготування різних страв, так і як самодостатній хліб. Виробництво лавашів досить поширено, але, незважаючи на досить велику конкуренцію, цей бізнес вважається досить перспективним. Тим більше, що з технологічної точки зору він дуже простий.

Для виробництва знадобиться спеціальна лінія, що складається з раскаточной машини, печі, тістоміса, витяжки, зволожувача і столика для упаковки. Таке обладнання «під ключ» обійдеться в 20 тисяч доларів. Хоча лінія б/у буде коштувати дешевше. Також можна заощадити, якщо купувати не відразу всю лінію, а частинами.

Від разових витрат перейдемо до щомісячним.

Приблизно в тисячу доларів обійдеться щомісячна оренда сто «квадратів», необхідних для виробництва. Ще 2,5 тисячі — фонд заробітної плати. Необхідно буде найняти двох пакувальників, двох операторів лінії, вантажника і торгового представника. Ще 800 доларів — на сировину (борошно, вода, сіль).

Собівартість одного лаваша становить приблизно 10-15 центів. Продається він в десять разів дорожче. За добу можна виробляти до 10 тисяч штук. Окупається бізнес приблизно за півроку.

Поділіться своєю думкою