Виготовлення садових фігур

Інтенсивне дачне та котеджне будівництво стимулює розвиток малого бізнесу з виробництва садових скульптур. Ці предмети в якості дизайнерського рішення вперше з’явилися більше двох століть тому. Ними прикрашалися сади, парки, тераси.

В наші дні кожен власник заміського будинку прагне максимально упорядкувати і декорувати всю належну йому територію. У цьому випадку не обійтися без використання садових скульптур, які надають індивідуальність і благородство ділянці. При цьому слід мати на увазі, що потенційними покупцями скульптур будуть не лише власники приватних домоволодінь, але і жителі міських мікрорайонів, прагнуть облагородити свій двір.

Різновиди садових фігур

  • постійні;
  • тимчасові, які встановлюються тільки на теплу пору року;
  • святкові, тобто бути частиною декоративного рішення на час свята або корпоративу.

Крім того, скульптури можуть бути і елементом декоративної композиції — ландшафтної гірки, паркової альтанки або фонтану.

При цьому залежно від уяви виконавця кількість образів садових фігур постійно збільшується.

Так, найбільш поширеними є фігури у вигляді скульптур:

  • видатних особистостей,
  • стародавніх богів,
  • казкових персонажів,
  • тварин і рослин.

Матеріалом для садових скульптур є: гіпс, дерево, бетон, камінь, кераміка, полістоун і пластифікований бетон.

Що необхідно для відкриття власного виробництва

На відкриття власної справи, потрібно буде всього 100-150 тисяч рублів.

Важливо вибрати, з якого матеріалу будуть виготовлятися фігури. Для зменшення виробничих витрат підприємці воліють використовувати самий дешевий і стійкий сучасний матеріал: полістоун. За якістю фігури з цього матеріалу набагато міцніше гіпсових.

З технологічного обладнання не обійтися без вібростолу, сушильних шаф та спеціального інструменту (кистей, шпателів).

На початку виробничого процесу економічно вигідніше використовувати силіконові форми для виготовлення скульптур.

Рентабельність виробництва

Собівартість однієї фігури становить не більше 500 рублів. При тому, що відпускна ціна фігури може бути від 1 до 1,5 тисяч рублів. У разі виготовлення ексклюзивних скульптур їх вартість може бути в кілька разів вище.

Щомісячний заробіток може скласти близько 80 тисяч рублів.Окупається первісне вкладення в середньому за три місяці.

Як організувати продаж садових скульптур

Ідеальним варіантом для розвитку бізнесу є створення власного сайту, правда це вимагатиме додаткових вкладень. Зате в Інтернеті ви зможете викласти фотографії всіх можливих виробів, які ви виробляєте. Крім цього, корисно буде викласти матеріали про самому процесі виготовлення фігур, про роботу дизайнера, що створює моделі, художника, їх розписує.

Хорошим варіантом організації збуту продукції може бути встановлення партнерських відносин з ландшафтними бюро, укладення договорів з будівельними гіпермаркетами та садовими павільйонами.

Поділіться своєю думкою