Виготовлення опудал: бізнес-ідеї домашній бізнес, мінімальні вкладення

Деякі види бізнесу більше схожі на хобі, ніж на серйозну роботу. Таксидермія, або, якщо говорити простіше, виготовлення опудал — якраз заняття цього роду. Навряд чи ви зможете заробити на цьому, якщо вам не цікаво годинами возитися в майстерні. Звичайно, можна знайти професійних таксидермістів і організувати продаж опудал, але, як правило, це не товар масового попиту. До того ж що перешкодить цим майстрам самостійно продавати свої творіння?

Так що якщо ви хочете заробити на продажу опудал, доведеться опанувати технологію їх виготовлення. Як це зробити — вирішувати тільки вам. Можна піти на спеціальні курси. Там вам на практиці пояснять всі тонкощі роботи таксидерміста. Крім цього, ви знайдете чимало інтернет-ресурсів з порадами для початківців майстрів.

Краще починати з виготовлення опудал невеликих і пухнастих тварин.

До препарування необхідно вивчити будову тіла звіра і продумати зовнішній вигляд готового опудала. Новачкам краще робити ескізи на папері, і тільки потім приступати до тушки тварини. Можливо, все вийде не з першого разу, і навіть не з п’ятого. Якщо ви всерйоз задастеся метою навчитися робити гарні опудала, місяця буде більш ніж достатньо.

Можливо, ви здивуєтеся, але покупців такого товару, як правило, знаходиться чимало. В першу чергу, це мисливці, які бажають зробити трофеї зі своєї здобичі. Постарайтеся налагодити з ними контакти, адже саме у них ви зможете купувати гарні тушки для подальшого використання. Їм же ви зможете замовити незвичайних тварин зразок ведмедів і т. д. Другий великий клієнт — краєзнавчі музеї. Періодично їм доводиться оновлювати свої колекції, і якщо ваша робота їх влаштує, вони напевно звернуться до вас ще не раз. Майте на увазі, що з музеями ви можете домовитися про рекламу в обмін на знижку — біля кожного експоната музейні працівники можуть розмістити ваші контакти. Крім цього, до вас будуть звертатися дачники — багато з них не проти прикрасити будинок дорогий дрібничкою.

Тепер пару слів про ціни. Опудала невеликих тварин — білок, зайців, птахів коштують в районі 5-15 тисяч рублів. Вони відносно прості у виготовленні і, приловчившись, ви зможете виробляти їх майже в промислових масштабах.

Вартість більш складних опудал — ведмедя, вовка, лося — може доходити до 150-200 тисяч рублів. Як бачите, якщо вам сподобається займатися виготовленням опудал, ви будете добре заробляти на своєму хобі.

Поділіться своєю думкою