Видобуток і реалізація піску

Пісок — незамінний для будівельної сфери матеріал. На розробку піщаного кар’єру та продажу отриманої продукції можна побудувати вкрай прибутковий бізнес.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Для реалізації даного проекту від починаючого підприємця потрібно зареєструвати кар’єр та отримати спеціальну ліцензію, яка видається строком на 5 років з можливістю продовження.

Видобуток піску здійснюється двома способами — відкритим і закритим. У першому випадку використовується ваговита техніка — екскаватори, бульдозери, самоскиди і т. д. Другий варіант застосовують, коли необхідно добути пісок з дна водойм. Для цього монтуються особливі системи — механічний розпушувач, землесос і гидроотвалы.

Розглянемо розробку кар’єра відкритим методом. Для цього необхідно придбати екскаватор, навантажувач, самоскид. Плюс для подібного роду діяльності знадобиться облаштувати хоча б один утеплений вагончик, закупити ємкості під паливо, масло, воду, дизельний генератор. Загальні витрати складуть не менше 10,5 мільйона рублів. На зарплатний фонд необхідно закласти близько 3 мільйонів рублів на рік (для виробництва потрібно найняти виконроба, водіїв спецтехніки, обліковця, сторожа, кухаря). Персонал слід забезпечити необхідними інструментами і засобами захисту.

Практика показує, що середньостатистичний піщаний кар’єр приносить своїм власникам до 70 мільйонів рублів щорічно. Сума величезна, тому терміни окупності не перевищують 7-8 місяців. Рентабельність бізнесу з видобутку і продажу піску оцінюється в 31%.

Share your thoughts