Видобуток і реалізація піску

Пісок — незамінний для будівельної сфери матеріал. На розробку піщаного кар’єру та продажу отриманої продукції можна побудувати вкрай прибутковий бізнес.

Для реалізації даного проекту від починаючого підприємця потрібно зареєструвати кар’єр та отримати спеціальну ліцензію, яка видається строком на 5 років з можливістю продовження.

Видобуток піску здійснюється двома способами — відкритим і закритим. У першому випадку використовується ваговита техніка — екскаватори, бульдозери, самоскиди і т. д. Другий варіант застосовують, коли необхідно добути пісок з дна водойм. Для цього монтуються особливі системи — механічний розпушувач, землесос і гидроотвалы.

Розглянемо розробку кар’єра відкритим методом. Для цього необхідно придбати екскаватор, навантажувач, самоскид. Плюс для подібного роду діяльності знадобиться облаштувати хоча б один утеплений вагончик, закупити ємкості під паливо, масло, воду, дизельний генератор. Загальні витрати складуть не менше 10,5 мільйона рублів. На зарплатний фонд необхідно закласти близько 3 мільйонів рублів на рік (для виробництва потрібно найняти виконроба, водіїв спецтехніки, обліковця, сторожа, кухаря). Персонал слід забезпечити необхідними інструментами і засобами захисту.

Практика показує, що середньостатистичний піщаний кар’єр приносить своїм власникам до 70 мільйонів рублів щорічно. Сума величезна, тому терміни окупності не перевищують 7-8 місяців. Рентабельність бізнесу з видобутку і продажу піску оцінюється в 31%.

Share your thoughts