Впровадження ГІС в сільськогосподарське виробництво

В даний час на Заході географічні інформаційні системи активно впроваджуються в усі сфери життя. Найбільшу користь вони показали в сільському господарстві. У нашій країні з геоінформаційних севисов найбільш відомий і успішний продукт — 2GIS. У сільському господарстві, використовуючи геоінформаційні методи, можна досягти дійсно хороших результатів. Використовуючи дані ГІС можна істотно оптимізувати витрати і прогнозувати врожайність, а також проводити моніторинг посівів допомогою картографування полів і відбуваються на них процесів з метою своєчасного запобігання виникнення проблемних ділянок поля. Головним споживачем даних геоінформаційних систем будуть великі агрохолдинги та фермерські господарства. Даний напрямок дуже перспективний і через кілька років на вітчизняному ринку будуть існувати готові рішення «під ключ» для великих аграрних підприємств.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Для повноцінної реалізації даного проекту необхідно 3 людини. 2 картографа, які будуть займатися рассчитыванием мультиспектральних знімків в діапазонах, створювати ситуаційні картографічні зображення і вести облік числових показників певних земельних ділянок, один програміст який буде вести базу даних і займатися налаштуванням обладнання та веденням хмарних сервісів. Крім того, необхідно закупити чотири комп’ютери з хорошими процесорами для швидкої обробки просторових даних, БПЛА з NDVI камерою, кілька террабайтных жорстких дисків та офісні меблі.

Готові просторові дані і растрові зображення будуть поставлятися користувачам за допомогою хмарних сервісів. Оплата роботи буде проводитися з розрахунку площі досліджуваної території (приблизно 2 долари за один гектар). Якщо охопити 50 000 гектарів за один сезон, то вийде сума приблизно в 6 мільйонів рублів. З допомогою цих даних землекористувач зможе виявити проблемну зону на стадії сходів посівів і оперативно усунути виниклу проблему шляхом додавання в цю ділянку більшого кол-ва добрив. При подальшій обробці поля, землекористувач зможе це враховувати. При внесенні пестицидів і добрив необхідно враховувати неоднорідність поверхні поля і розподіляти корисні речовини не рівномірно по полю, як робиться зараз, а приділяти більшу увагу тільки певним територіям. З допомогою цього можна економити до 1000 карбованців з одного гектара, при цьому підвищивши врожайність деяких культур в кілька разів.

Таким чином, якщо вкласти необхідні кошти для запуску проекту, всі вкладені фінанси можна повернути буквально за один сезон. Землекористувач гарантовано побачить результат і буде задоволений, що спричинить за собою довготривалу та плідну співпрацю.

Share your thoughts