Власний ставок як бізнес

На присадибних і дачних ділянках наших співвітчизників все частіше з’являються невеликі штучні ставки. Такий елемент ландшафтного дизайну є не тільки красивим, але і функціональним. Пропонуючи послуги по облаштуванню мініатюрних прудиков, можна побудувати вкрай прибутковий сезонний бізнес.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Для початку необхідно вивчити технологію. Процес облаштування нескладний, але вимагає значних тимчасових витрат і грамотного підходу. Як правило, дачні ставки роблять неглибокими — не більше 1,5 метра. Цікаво, що якщо глибина котловану буде більше метра, то в ньому успішно може зимувати невибаглива риба.

Котлован копається різнорівневим. Біля берега глибина буде нижче, а в центрі — більше. Бажано зробити 3-4 рівня з різницею між ними в 25-30 градусів. Коли яма буде підготовлена, її застилають спеціальною плівкою. Діаметр плівки повинен бути більше діаметра ставка, щоб була можливість закріпити її на береговій лінії за допомогою каменів, плитки або бордюру. Потім на плівку настилають підходящий грунт, найчастіше піщаний, щоб можна було висадити в нього рослини. Необхідно забезпечити постійний приплив свіжої води. Чиста проточна вода — неодмінна умова, дотримання якої дасть можливість не тільки озеленити ставок, але і запустити в нього водоплавну живність.

Почати бізнес стоїть з реалізації декількох рекламних проектів. Зробіть хоча б ставок для себе і своїх рідних. Творіння потрібно буде сфотографувати і зайнятися впритул рекламною кампанією. Роздавайте візитки та буклети, створіть власний сайт в Інтернеті, використовуйте місцеві ЗМІ і «сарафанне радіо». Якщо відгуки про вашу роботу будуть позитивними, то і потік клієнтів буде постійним.

Share your thoughts