Вівчарство

Сфера тваринництва останнім часом не є пріоритетною у підприємців. І дуже даремно! Розведення, наприклад, овець, здатне принести чималий дохід. При чому такий вид діяльності цілком може стати сімейним бізнесом.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Вівці — живність невибаглива, харчування в них, здебільшого, пасовищне. Тому насамперед необхідно знайти хороший ділянку землі для випасу і заготівлі кормів на зиму. Площа орендованої або купується у власність території безпосередньо залежить від панируемых масштабів ферми.

Формою реєстрації доцільно вибрати СФГ. Оформляється селянсько-фермерське господарство не складніше, ніж ПІДПРИЄМЕЦЬ.

Вівці відмінно живуть у простих дерев’яних загонах. Вони не бояться холодів, але на випадок сильних морозів доцільно обладнати в сараях невеликі печі.

Купуйте вихованців у господарствах з хорошою репутацією. Для розведення потрібні тварини з різних сімей, тому шукайте відразу декількох постачальників. Щоб окупність вкладень була максимально оперативної, потрібно придбати відразу 150-200 голів худоби. Породу вибирайте на свій розсуд. Детальну інформацію сьогодні легко знайти в Інтернеті.

Пошуку персоналу приділіть особливу увагу ще на етапі підготовки до реалізації проекту. Овцеводческая ферма вимагає наявності пастуха (чабана), доярок, спеціаліста по стрижці, зоотехніка, ветеринара, керуючого, підсобних робітників. Можливо, вам вдасться знайти працівників, здатних поєднувати відразу кілька посад. Але й платити таким доведеться відповідно.

Вівці приносять своїм власникам декілька затребуваних продуктів: м’ясо, молоко, вовну. Тому канали реалізації необхідно шукати по різних напрямках одночасно. Можна продавати тварин оптом, що також вкрай вигідно при великому поголів’ї.

Баранину відмінно купують, тому незайвим буде відкрити власну торгову точку на сільськогосподарському ринку.

Практика показує, що СФГ, яке займається вівцями, в яке вкладено 2 мільйони рублів, при правильній організації окупає себе вже через 8 місяців.

Share your thoughts