Вікно – сонячна батарея

Отримання енергії з відновлюваних джерел є сьогодні одним з найголовніших наукових трендів. Вчені давно з’ясували, що електрику можна отримувати від сонця, і сьогодні створюється безліч приладів, які дозволяють це зробити. Одним з таких приладів, який за сумісництвом є невід’ємною частиною житла, можна назвати унікальне вікно під назвою Current Window.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Зовні пристрій виглядає як красивий скляний вітраж, нагадує середньовічну епоху. Але за красою і елегантністю ховається неоціненна користь — Current Window виконує ще й функції сонячної батареї.

Автором проекту стала датчанка Marjan van Aubel. Саме вона придумала виготовляти сонячні панелі у вигляді вітражів, і, треба відзначити, що ідея виявилася дуже вдалою. За допомогою чудо-вітража можна заряджати гаджети — достатньо підключитися до добре замаскованого USB-порту.

Спочатку Current Window встановлювалися безкоштовно в якості експерименту в бібліотеки та навчальні заклади. Високотехнологічні вітражі справили фурор! В даний час налагоджено масове виробництво вітражних вікон. Правда, сьогодні їх виготовляють за стандартною розмірної таблиці, але в найближчому майбутньому планується приймати індивідуальні замовлення.

Share your thoughts