Відкриваємо боулінг-клуб

Сфера розваг — одне з найбільш прибуткових напрямків бізнесу. Боулінгом сьогодні захоплюються багато, тому нові боулінг-клуби відкриваються постійно. Перед початком цього перспективного проекту необхідно запастися не тільки терпінням, але значним стартовим капіталом — близько 30 мільйонів рублів. Терміни окупності вкладень не можна назвати оперативними — інвестиції повернуться не раніше, ніж через 3 роки, але потім підприємство буде приносити значні суми чистого прибутку протягом довгих років.

Для відкриття центру боулінгу необхідно орендувати, а краще придбати у власність приміщення не менше 40 кв. метрів. Висота стелі — від 3 метрів. Розташування клубу не надто важливо: можна скористатися вільним для оренди територією великого торгово-розважального комплексу, а можна заснувати власний бізнес в окремо розташованій будівлі. Як показує практика, в боулінг не ходять «за натхненням». 90% клієнтів таких закладів приїжджають в них цілеспрямовано.

За статистикою, одну боулинговую доріжку використовують практично без перерви до 8 годин в день. Плата за це погодинна — в середньому, 25 доларів в годину у вихідні і 10-15 доларів по буднях.

За підрахунками фахівців, в рік з одного тільки доріжки боулінг-клуб отримує близько 37,5 тисяч в американській валюті. Уявіть, скільки можна заробити, якщо орендувати приміщення 100 кв. метрів та змонтувати в ньому 15 повноцінних доріжок!

Поряд з грою в боулінг, відвідувачам потрібно дати можливість урізноманітнити своє дозвілля. Наприклад, випити чашечку кави і пообідати в кафетерії, заспівати в караоке, зіграти партію в більярд і т. д.

Такий центр буде дуже привабливий для власників великих компаній, які періодично влаштовують корпоративи. Подібні клієнти принесуть закладу чималу прибуток за умови, що воно заслуговує уваги і загального схвалення. Якщо є можливість, то під оренду на корпоративи краще облаштувати окремий зал з 5-7 доріжками.

Перед запуском стартапу важливо визначити основну цільову аудиторію: у сімейному боулінг-центрі повинні бути додаткові ігрові зони для дітей, заклад для ВІП-персон не вимагає наявності великого числа доріжок, але ось хороший шеф-кухар і ресторанна кухня явно не завадять, молодіжний центр краще орієнтувати на цілодобову роботу в супроводі веселої танцювальної музики і з наявністю диско-бару.

Поділіться своєю думкою