Відкриття хімчистки

Обсяг послуг по хімчистці одягу щорічно збільшується на 25-30%. Про те, на скільки затребувані такі послуги говорить той факт, що в Росії на 1 хімчистку припадає близько 160 тис. осіб, у той час як на Заході на 1 подібне підприємство припадає не більше 12 тис. чоловік.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Вирішивши почати бізнес з обслуговування населення у цій галузі, можна піти декількома шляхами.

  • Відкриття пункту прийому одягу. Уклавши договір з великим підприємством по хімчистці, ви можете стати його підрозділом, організувавши пункт прийоми одягу. Для цього вам, як ІП, потрібно орендувати приміщення площею близько 50 кв. м. та обладнати його щонайменше кількома столами і стільцями. Для функціонування хімчистки потрібно буде найняти на роботу мінімум двох працівників — приймальника одягу і водія з автомобілем. У цьому випадку, щомісячний дохід може скласти близько 70-90 тис. руб. При інвестиціях в 100 тис. руб. початкові капіталовкладення окупляться максимум за два місяці роботи.
  • Відкриття міні-хімчистки. Буде ідеальним варіантом для початківця бізнесмена, який не бажає сильно ризикувати.
  • Купівля франшизи для організації повноцінного підприємства по хімічній чистці одягу. Цей варіант не вимагає особливо великих капіталовкладень і є найбільш оптимальним, так як в цьому випадку підприємець не схильний до ризиків і є лише ланкою в «робочій ланцюга».
  • Важливо: хімчистку дозволено розташовувати на відстані не менше 50 м від житлових будинків. Не дозволяється відкривати такі заклади поряд з громадським харчуванням та продуктовими магазинами.

    Share your thoughts