Вічні батарейки для кардіостимуляторів

Один з основних недоліків сучасних кардіостимуляторів — це небезпека їхнього розряду і виходу з ладу. Але каліфорнійські вчені знайшли спосіб вирішення такої важливої проблеми: новатори винайшли унікальний суперконденсатор, здатний зробити будь имплантируемое медичне обладнання максимально довговічною і при цьому безпечним.

Біологічний суперконденсатор вміє отримувати заряд енергії з традиційних для людського організму рідин — сечі і крові. У конструкції приладу є мініатюрний генератор, в якому енергія накопичується, як у автомобільному, а потім віддається кардиостимулятору (або іншого обладнання, що потребує постійного підживлення).

Такий ефект став можливий завдяки тому, що до складу конденсатора входять наноматеріал (графен) і модифікований людський білок. Розмірні параметри «батарейки» вражають уяву — товщина її становить всього 1 мікрометр (0,001 мм)!

В європейській медичній практиці суперконденсатор вже використовується досить широко, але для Росії це поки нововведення. Можна не сумніватися, що аналогічні пристрої зможуть врятувати життя сотень і тисяч наших співвітчизників!

Поділіться своєю думкою