Вертикальні сади або фитостены: іноземні бізнес-ідеї, для початківців, мінімальні вкладення

Зростаючий темп життя не часто дозволяє жителям міст вирватися за його межі, а пилові рослини в горщиках в офісі і вдома не здатні задовольнити тягу до природи. Патрік Бланк, французький дизайнер і біолог, зумів перетворити мертві міські стіни Парижа в живій сад, а підприємці скористалися можливістю побудувати на цьому свій бізнес. Так, в Росії і по всьому світу все більшу популярність набирає незвичайний елемент інтер’єру — так звані фитостены або вертикальне озеленення в приміщеннях.

Западаное ноу-хау

Христина Кобець

Директор компанії Lafasad

Подорожуючи по Європі, ми побачили вертикальні сади, а приїхавши назад в Росію, помітили, що у нас навколо нічого подібного немає. Спочатку хотілося живу стіну собі додому, проте на нашому ринку такого продукту не виявилося. Так, власне, ми придумали і запатентував ідею фитостен.

Фитостена — це декоративна стіна з живих рослин, утворюють справжній сад, з системою автоматичного поливу для будинку і офісу. Крім того, що фитостена — стильне рішення для інтер’єру, вона, як і кімнатні рослини, робить повітря чистіше, а зелене світло сприятливо впливає на психологічний стан.

Підставою фитостены є металевий каркас, який може бути різної форми і розміру, що дозволяє задовольнити будь-які фантазії клієнта. На каркасі розміщуються ящики з ґрунтом для рослин, і проводиться система поливу у вигляді трубок. Вода подається з водогону, або із спеціальної ємності.

До речі, творець фитостен Патрік Бланк не тільки озеленив стіни свого міста, але і звів вертикальний сад будинку ще в 1982 році, який до цих пір цвіте і радує око.

Замовником фитостен може стати широке коло як фізичних, так і юридичних осіб. Серед них бажають урізноманітнити декор будинку, великі компанії, які хочуть привнести природу в офіс, або адміністрація міста з замовленнями для благоустрою державних приміщень та міського простору.

Христина Кобець

Директор компанії Lafasad

Вертикальне озеленення — це ноу-хау для російського ринку. Але воно стрімко набирає популярність. Багато організації та підприємства, наприклад, прагнуть озеленити свої приміщення у зв’язку з тим, що наступний рік оголошений роком екології.

Початок бізнесу

Бізнес на фитостенах особливо підійде тим, хто захоплений кімнатними рослинами. Знання про те, яке рослина найкраще приживеться і як буде вести себе, як ніколи до речі.

Ліля Кравець

Керівник компанії FlowersKazan

Для початку варто вивчити елементи фітодизайну та різновиди рослин, так як фитостены бувають з живих, штучних і стабілізованих рослин. Це різні напрями, і підприємець повинен вирішити, в якому напрямку він буде розвиватися.

Для початку бізнесу з фитостенами достатньо:

1. Оволодіти технологією,

2. Знайти постачальників каркасів, систем поливу рослин.

Рослини можна виростити самостійно або придбати готові для використання в міських квіткових магазинах. Який би шлях ви не обрали, необхідно враховувати реакцію рослин на штучне, так і на сонячне освітлення.

3. Організувати рекламу для залучення клієнтів.

Це найбільш ефективний інструмент отримання замовлень, а значить і збільшення вашого доходу. Реклама також потрібна для інформування, адже поки що далеко не кожен знайомий з новим екологічним елементом декору.

4. Великою перевагою буде власний сайт, який допоможе у презентації моделей товару.

Для початку ви можете протестувати бізнес, якщо хочете оцінити потенціал ринку і попит на фитостены у вашому регіоні. Наприклад, придбати готові фитостены у виробника для подальшої реалізації та обслуговування. Це не принесе істотного доходу, але якщо все пройде успішно, то можна сміливо братися за справу.

Скільки можна заробити на вертикальному озелененні?

Ціна фитостены буде залежати від її розміру, видів рослин, складності композиції і інших факторів. Так, наприклад, ціна за квадратний метр «природи» розраховується з того, які рослини використані, і може варіюватися від 25 до 50 тис. рублів. Щомісячний дохід, відповідно, залежить від кількості і масштабу замовлень.

Ліля Кравець

Керівник компанії FlowersKazan

Коли ми тільки починали бізнес, щомісячний дохід становив близько 50 тис. рублів. Згодом, набравшись досвіду, ми стали оформляти більш великі об’єкти, і прибуток збільшився до 500 тис. рублів. Зрозуміло, існують і такі компанії, які можуть заробити на фитостенах і 2, і 3 млн. рублів.

До того ж, потрібно враховувати той факт, що крім розробки та створення, вертикальний сад вимагає також і обслуговування, яке в місяць складає приблизно 10% від її вартості.

Для бажаючих заснувати свою справу нова бізнес-ідея з Заходу може втілитися в перспективний екологічний бізнес, що приносить високий дохід власнику.

При динамічному розвитку, варто задуматися про набір команди ландшафтних дизайнерів, декораторів, ботаніків і про власному виробництві.

Поділіться своєю думкою