Утилізація енергозберігаючих ламп

З появою енергозберігаючих лампочок виникли проблеми з процесом їх утилізації. Як відомо, такі лампи мають не тільки плюси, але і значний мінус у вигляді містяться в їх складі речовин, небезпечних для навколишнього середовища і здоров’я людини. Саме тому утилизирующее підприємство, що спеціалізується на ртутних енергозберігаючих джерел світла, здатне принести своєму власникові чималий дохід.

Сума стартових інвестицій значна. Для запуску проекту буде потрібно близько 3,5 мільйона рублів. Більша частина суми піде на будівництво переробного цеху (200 кв. м.) і придбання обладнання для нього. Необхідно буде придбати спеціалізовану установку під назвою «Экотром-2». Це автоматизована лінія, здатна переробляти близько 300 лампочок щогодини. За своєю суттю «Экотром-2» являє собою масивний газоочисної агрегат, який ефективно вловлює шкідливі випаровування.

Основна цільова аудиторія бізнесмена — початківця- це великі промислові та сільськогосподарські підприємства, які будуть поставляти віджилі свій вік лампи на завод. Знайти клієнтів допоможе, як завжди, реклама.

В результаті переробних маніпуляцій можна отримати велику кількість корисних відходів, які досить успішно реалізуються на території нашої країни. Наприклад, з 1000 лампових виробів виходить 1000 скляних колб (190 кг скла), кілька кг алюмінію і люмінофора.

Переробних цехів з подібною спеціалізацією в Росії поки небагато, але статистика повідомляє, що середні показники прибутковості становлять 200 000 рублів щомісяця. З них чистий прибуток — рівно половина суми. Саме тому утилізацію енергоощадних ламп можна вважати вкрай вигідною ідеєю для розвитку бізнесу. Мінімальна рентабельність підприємства оцінюється в 82%.

Share your thoughts