Тягач на водневому паливі

На одній з автомобільних виставок у США представлена новинка — вантажівка з двигуном, що працює на водневому паливі. Революційне авто презентувала американська компанія Nikola (її штаб-квартира розташована Юті). Називається вантажівка Nikola One. Він здатний подолати без дозаправки на водні відстань близько 1500 кілометрів (плюс-мінус 200 км — в залежності від завантаженості машини).

Nikola One відноситься до категорії тягачів (восьмий клас — великовантажний автомобіль). Масове виробництво машини анонсовано на 2020 рік. До цього часу по всій території Північної Америки повинні з’явитися водневі заправні станції. Відсутність інфраструктури поки є головним і, фактично, єдиною перешкодою на шляху широкого використання авто на водні.

Керівник Nikola Тревор Мілтон стверджує, що ще однією незаперечною перевагою його дітища є унікальна навігаційна система, що визначає оптимальний маршрут для вантажоперевезення.

І хоча Nikola One ще не запущений в серійне виробництво, його розробники завершили проектування Nikola Two. Остання модель відрізняється від першої габаритами — вона менше, і більше маневрена.

Поділіться своєю думкою