Тепличний бізнес

Тепличний бізнес — один з найперспективніших напрямків. Як відомо, плодовоовощные культури затребувані цілорічно. І якщо зуміти забезпечити безперебійне надходження овочів, фруктів і ягід на прилавки клієнтів, можна в найкоротші терміни поправити своє фінансове становище.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Організація тепличного господарства — процес кропіткий і вимагає певних знань і умінь. Спочатку слід вивчити всі види теплиць, придатних для вирощування натуральних продуктів в закритому грунті. Ідеальна теплична конструкція повинна по максимуму пропускати всередину себе сонячні промені і мати відмінну теплозберігаючою здатністю. Запорука успішного росту і розвитку рослин всередині теплиці — це оптимальний мікроклімат. Необхідно ретельно продумати систему опалення і зрошення.

Якщо раніше єдиним светопропускным матеріалом було важке і крихке скло, то в сучасних теплицях на зміну йому прийшли інші інноваційні матеріали — поліетиленові плівки і стільниковий полікарбонат. Особливо популярний останній, так як він характеризується високою ударостійкістю, малою вагою і довговічністю. Плівка значно поступається полікарбонату по надійності, але при цьому вона набагато дешевше.

Опалення може бути декількох видів: водяне, газове і інфрачервоне. Більшість початківців підприємців, що займаються облаштуванням теплиць, вибирають останній варіант з-за його економічності та наближеності до параметрів сонячних променів.

Облаштувавши теплиці, необхідно визначитися з культурами, які передбачається вирощувати. Для кожного виду овочів необхідний певний склад грунту і конкретні умови. Робити перші кроки в тепличному бізнесі рекомендується з огірків, так як вони відмінно ростуть в умовах замкнутого простору. Потрібно врахувати, що в зимовий час року підтримувати гідний клімат всередині теплиці досить складно, і це вимагає великих фінансових витрат, в тому числі на електроенергію. Тому кінцева вартість готового продукту може бути дуже високою, і при налагоджених каналах збуту вкладення окупляться дуже швидко.

Share your thoughts