Тепличне вирощування орхідей

Дивно граціозні і одні з найдавніших рослин на Землі — орхідеї, визнані символом любові та відродження, по праву завоювали серця наших сучасників. За даними вчених-ботаніків, орхідеї існували ще 130 млн років тому. Понад 3 тис. років тому вони завоювали визнання в країні висхідного сонця і Піднебесної. На європейському континенті елегантні орхідеї з’явилися тільки на початку XIX століття. Сьогодні відомо вже близько 36 тис. видів цих рослин, що володіють не тільки дивно яскравою забарвленням, але настільки ж різноманітним пахощами.

Благородний квітка оточена міфами і легендами, які свідчать, що орхідея виникла з шматочків яка розкололася веселки. З іншого давнім переказом орхідея виросла там, де втратила свою туфельку давньогрецька богиня краси Афродіта.

Краса орхідеї не може не розтопити жіноче серце. Саме тому ця квітка став настільки популярним кімнатною рослиною. Подарувати орхідею — значить, проявити особливу витончене ставлення. Саме тому такий подарунок дуже затребуваний не тільки при вшанування ювілярів та іменинників, але і в дні найулюбленіших народних свят — на Новий Рік і 8 березня. Варто квітка недешево, а потреба в цей час на нього дуже великий. Тому розведення орхідей може стати дуже прибутковою справою.

Обов’язковою умовою для вирішили зайнятися таким бізнесом є наявність досвіду не тільки квітникаря-любителя, але і роботи саме з орхідеями. Починати краще всього з вирощування орхідей з цибулин, оскільки виведення рослин з насіння, надзвичайно дрібних, нагадують спори папороті, — набагато більш клопітка справа. Вирощуючи орхідеї будинку з цибулин, ви наберетеся багатого досвіду по догляду за цими чудовими рослинами, дізнаєтеся всю специфіку, перед вами відкриються таємниці, які допоможуть вам культивувати незрівнянний за своїм шляхетності квітка.

Коли ви станете справжнім майстром з розведення орхідей в кімнаті, можна приступити до масового вирощування цих квітів у теплиці.

Організація тепличного вирощування орхідей

Для старту бізнес-проекту потрібні початкові капіталовкладення. По-перше, необхідно побудувати теплицю. По-друге, її слід обладнувати системою автополиву. Необхідно закупити якісний посадковий матеріал, грунт, до складу якої повинен входити перегній, пісок і дернова земля. Також потрібно буде придбати квіткові горщики.

В ідеалі разом з бізнесменом повинен працювати в якості консультанта професійний квітникар. Якщо ж такої можливості не буде, всю інформацію вам потрібно черпати з інтернету і спеціальної літератури.

Важливо: при організації збуту орхідей слід продумати, яким пакувальним матеріалом ви будете користуватися. Це залежить від того, чи ви будете реалізовувати орхідеї в квіткових горщиках або окремими квітками-гілочками. Подумайте: можливо, вам варто придбати пакувальну лінію.

Організація реалізації орхідей

Розгортаючи бізнес, постарайтеся налагодити зв’язки з квітковими магазинами, дрібними квітковими наметами. Можна зацікавити і великих квіткових перекупників.

Організація власного інтернет-магазину, де будуть опубліковані барвисті фотографії ваших вирощених вихованців-орхідей, стане не лише гарною рекламою для малого бізнесу, але і може бути найбільшим каналом збуту

Рентабельність бізнесу за тепличного вирощування орхідей

На своєму сайті ви можете виставити ціну за одну гілочку орхідеї від 1 до 1,2 тисяч рублів. Квітка, що росте в горщику, може коштувати до 1,5 тисяч рублів. Згідно з досвідом, з кожного квадратного метра розплідника можна щорічно отримувати прибуток до 4 тисяч рублів. У такому разі бізнес-проект може окупитися протягом одного року.

Поділіться своєю думкою