Технологія синтезу мовлення: Іноземні бізнес-ідеї, інноваційні ідеї

Автором нової бізнес-ідеї стали творці знаменитої «Вікіпедії». Це своєрідна наукова майданчик, на якій зібрані відповіді практично на будь-які питання. Так от, тепер «Вікіпедія» розробляє нове програмне забезпечення, яке дозволить сліпим і слабозрячим людям поповнювати свою скарбничку знань не гірше, ніж це роблять ті, у кого із зором все в повному порядку. Новітній софт під назвою MediaWiki дає можливість синтезувати мова і дозволяє не читати статті з сайту, а просто сприймати їх на слух.

Примітно, що нова розробка має відкритий код, тобто вона доступна будь-кому внести свою лепту в адаптацію просторів Інтернету під потреби людей з вадами зору.

Озвучуванням Вікі-статей займаються сьогодні професіонали і аматори. Також Вікіпедія надає можливість користувачам, як і в друкованому тексті, вносити свої поправки, виправляти неточності, в тому числі і мовні, якщо такі є.

Фінансовим куратором проекту виступила Швеція, тому тексти читаються поки тільки на шведському і, звичайно ж, англійською мовами.

Але, можливо, не далекий той день, коли і в Росії захочуть створити щось подібне, перейнявши зарубіжний досвід і принісши користь не тільки людям з поганим зором або дислексією, але і тієї частини населення, яка просто не тяжіє до освоєння друкованих видань.

Поділіться своєю думкою